Ev Yapımı Doğal Yüz Maskeleri

0
364

[quote_box_center]Herşeyin doğalı revaçta bu günlerde. Yediklerimize dikkat ediyoruz, peki ya cildimiz?
Yüzümüz bizim aynamızdır, temiz ve sağlıklı olması için pahalı ürünlere ihtiyacımız yok! Şimdi size doğal güzellik reçetesi veriyoruz, uygulamak için mutfağa girmeniz yeterli :)[/quote_box_center]

Ballı yüz maskesi: Bir havluyu ılık suyla ıslatın ve yüzünüzde 1 dakika bekletin. Ardından yüzünüzü incecik bir bal tabakasıyla kaplayın. 15-30 dakika arasında bekletin, ardından ılık suyla yıkayın.

Yüzünüzde mükemmel bir yumuşaklık olduğunu hemen farkedeceksiniz.

Muzlu yüz maskesi: Olgun bir adet muzu iyice ezin ve yüzünüze sürün. 10 dakika boyunca bekleyin. Ilık suyla yıkayın ve yavaşça suratınızı silin.

Kuru citler için çok iyi bir yöntemdir. Yüzünüzün parladığını göreceksiniz.

Yoğurtlu yüz maskesi: Süzme ya da suyu azaltılmış iki kaşık yoğurdu bir kaseye koyup iyice karıştırın. Yüzünüze sürün ve 10-12 dakika arasında bekletin. Ilık suyla yıkayın ve havluyla suyu silin.

Akne oluşumunu engelleyip cildinizi gençleştireceksiniz. Gözenekleri sıkılaştırır ve toksin atar.

Elma sirkeli yüz maskesi: 1 yemek kaşığı elma sirkesini 5 yemek kaşığı suyla karıştırın, yüzünüze pamuk yardımıyla hafifçe sürün. Bekletip durulayın. Durulamadan da bırakabilirsiniz.

Elma sirkesi cildinizdeki tonlamayı açar ve günün yorgunluğunun atılmasını sağlar. Günlük olarak uygulayabilirsiniz.

Karbonatlı yüz maskesi: 1 tatlı kaşığı karbonatı 1 tatlı kaşığı balla karıştırın. Yüzünüze ovarak uygulayın ve 15 dakika bekletip ılık suyla iyice yıkayın.

Sivilceleriniz için doğal bir maske tarifiniz oldu 🙂

Not: Bu maskeleri ve bakım önerilerini haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

Yorum yap

Please enter your comment!
Please enter your name here