Her Saç Tipi İçin: Ev Yapımı Doğal Saç Maskeleri

0
272

Parlayan, ışıldayan saçlar aslında ulaşılması o kadar da zor bir şey değil. İsteyince olur. Yeter ki evdeki malzemeleri kullanmayı bilin 😉

Bal ve süt maskesi:

Malzemeler: 1 su bardağı süt, 1 tatlı kaşığı bal
Hazırlanışı: Balı sütün içinde iyice eritin. Saçınıza diplerden başlayıp uçlara doğru masaj yaparak yedirin. 15 dakika boyunca böyle bırakın ve ılık suyla yıkayın. Saçlarınızın parladığını göreceksiniz.

Muz ve badem maskesi:

Malzemeler: 1 muz ve 1 çay kaşığı badem yağı
Hazırlanışı: Muzu iyice ezin ve püre haline getirin, üzerine 1 çay kaşığı badem yağını ekleyin, iyice karıştırın. Saçınıza masaj yapın ve 20 dakika boyunca bekleyin. Saçınızı ılık suyla durulayın ve az şampuanla yıkayın. Kuru ve yıpranmış saçlarınız hacim kazanacaktır.

Çilek, yumurta ve zeytinyağı maskesi:

Malzemeler: 10 adet çilek, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yumurta sarısı
Hazırlanışı: Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve pürüzsüz bir kremsi yapı elde edin. Saçınıza masaj yaparak yedirin ve 15 dakika boyunca bekleyin. Ardından ılık suyla durulayıp yalnızca bir kez şampuanlayın. Fazla işlem görmüş saçlar için harika bir maskedir.

Yoğurt, sirke ve bal maskesi:

Malzemeler: Yarım çorba kasesi yoğurt, 1 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 yemek kaşığı bal
Hazırlanışı: Tüm malzemeleri karıştırın, saçlarınızı dipten uca doğru yedirin. 15 dakika boyunca bekleyin ve ılık suyla durulayın. Çok hafif şekilde şampuanlayın. Saçlarınızı nemlendirir ve canlı gösterir.

Avokado, süt ve zeytinyağı maskesi:

Malzemeler: 1 adet olgunlaşmış avokado, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 100 ml. süt
Hazırlanışı: Avokadoyu blenderda pürüzsüz hale gelene kadar karıştırın. Üzerine zeytinyağı ve sütü koyun ve tekrar blenderdan geçirin. Saçlarınıza çok iyi bir şekilde karışımı sürün. 15 dakika bekleyin ve ılık suyla yıkayın. Ardından hafifçe şampuanlayın. Kırılan saçlar konusunda bir numaradır.

Yoğurt ve karbonat maskesi:

Malzemeler: 1 çorba kasesi yoğurt ve 1 yemek kaşığı karbonat
Hazırlanışı: Yoğurt ve karbonatı iyice karıştırın, saçınıza sürün ve 10 dakika boyunca bekleyin. Az bir şampuanla yıkayın. Yağlı saçlar için birebirdir.

Elma sirkesi maskesi:

Malzemeler: 1 su bardağı su, 1 yemek kaşığı elma sirkesi
Hazırlanışı: Su ve sirkeyi karıştırın, saçlarınızı bu karışım ile ovalayın. 5 dakika bekleyin ve durulayın. Kırık saçlar için oldukça etkilidir ve hatta kepek için de kullanabilirsiniz.

Yorum yap

Please enter your comment!
Please enter your name here